• جمعیت: ۴۲۱٬۸۴۴
  • پیش شماره تلفن: 05282
  • منطقه زمانی: WET (یوتی‌سی ۰+)
  • کشور: مراکش

آگادیر

Loading...

اَگادیر یا اغادیر (به زبان آمازیغی به زبان عربی اکادیر به معنی انبار دانه‌ها) مرکز استان سوس ماسه در جنوب مراکش است. جمعیت آن بیش از دو میلیون نفر است و مردم آن بیشتر از تبار آمازیغ (بربر) هستند.

این شهر را پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰ میلادی بنیاد کردند

وجود ماسه‌های ریز سفید در سرتاسر ساحل شهر اگادیر این شهر را به معروف‌ترین تفرجگاه در کشور مراکش تبدیل کرده است. از دید بسیاری از گردشگران، تعطیلی در اینجا واقعاً با ساحل معنی پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید حمام آفتاب را در کنار گشت و گذار تجربه کنید، شهر اگادیر نقطه شروع خوبی برای آغاز سفر تفریحی و گردش روزانه در جنوب مراکش است.

جاذبه گردشگری

شهر اگادیر یک شهر کاملاً ساحلی است. این شهر تفرجگاه اصلی کشور مراکش است و در طول سال گروه‌های مختلف گردشگری از قاره اروپا برای گذران تعطیلات به این شهر سفر می‌کنند. اخیراً، احداث یک تفرجگاه ساحلی در این شهر این منطقه را به مقصدی خوب برای قایق سواران تبدیل کرده است. در حاشیه ساحل، هتل‌ها و مجموعه‌ای از امکانات از جمله تعداد زیادی قهوه خانه و رستوران و همچنین سایه بان ها و صندلی‌های حصیری تاشو اجاره‌ای وجود دارند.

درهسته مرکزی مدرن شهر اگادیر چند اثر تاریخی جالب وجود دارند که این محل گزینه مناسبی برای تفریح به جای حمام گرفتن در آفتاب است. مسجد اعظم دارای سازه‌ای با مدرن‌ترین سبک معماری است و این بنا در میان مساجد مراکش منحصربفرد است. اما موزه امازیغه مجموعه قوم شناسی برت فلیند (Bert Flind) را در کنار موزه تسکیوین (Tiskiwine) شهر مراکش به نمایش می‌گذارد.

دیواره‌های عظیم قصبه (قلعه) تنها جاذبه‌های تاریخی کامل در شهر اگادیر هستند. چشم انداز شهر از محل این قلعه عالی است. تاریخ ساخت این بنا به اواسط قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردد و در گذشته، جمعیت زیادی در پشت این دیوارها زندگی می‌کرد. بخش‌های حفاظت شده این بنا دیوارها و دروازه آن می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *