پلاتانیاس روستایی زیبا در چانیا

Loading...

پلاتانیاس روستایی زیبا در چانیا

پلاتانیاس روستایی زیبا در چانیا یکی از محبوب‌ترین تفرجگاه‌ها در شهر کرت است که در غرب کرت و در 11 کیلومتری آن واقع شده است. البته ما در مورد پلاتانیاس در چانیا صحبت می‌کنیم نه در مورد پالاتانیاس در رتیمونه چون که این دو مکان با یکدیگر کیلومترها فاصله دارند اما شما ممکن است به دلیل مشابه بودن اسمشان آنها را با هم اشتباه بگیرید. پلاتانیاس و آگیا مارینا دو مکان شلوغ و پر سر و صدا به حساب می‌آیند.

پلاتانیاس روستایی زیبا در چانیا
پلاتانیاس روستایی زیبا در چانیا

نام این روستا از درختان چناری که در امتداد ساحل رودخانه پلاتانیاس قرار دارد، گرفته شده است. اتوبوس‌های محلی که در این منطقه تردد دارند پلاتانیاس را به چانیا متصل می‌کنند و غالبا این اتوبوس‌ها مملو از توریست‌هایی است که برای گردش و تفریح به پلاتانیاس و چانیا سفر می‌کنند. در این منطقه هتل‌های لوکس فراوانی وجود دارد و همچنین بسته به بودجه شما می‌توانید از اتاق‌های ساده خانوادگی که دراین منطقه فراوان هست نیز استفاده کنید. پلاتانیاس بهترین مکان برای افرادی است که می‌خواهند از تفریح‌های آبی لذت ببرند.

ویژگی‌های پلاتانیاس

در اینجا خستگی معنی ندارد شب‌هایش مثل روز می‌ماند وجود انواع رستوران‌ها و کلوب‌های شبانه به همراه هتل‌های مجلل و بزرگی که رو به دریا قرار دارند با ساحل شنی بزرگ این منطقه را به یک اقامتگاه اصلی برای گردشگران تبدیل نموده است. پلاتانیاس و آگیا مانیا در نزدیکی یکدیگر قرار دارند.

پلاتانیاس روستایی در چانیا
پلاتانیاس روستایی در چانیا

هتل‌های زیبا و باکیفیت بسیاری در این روستا وجود دارند هتل‌هایی با تمام امکانات و خدمات رفاهی که بهترین مکان برای استراحت و گذراندن تعطیلات را برای گردشگران فراهم می‌آورد. این هتل‌ها  دارای اتاق‌های شیک و تمیز و تزیین شده می‌باشد. همچنین محیط بیرونی این هتل نیز بی‌نهایت زیبا است، محیط گل کاری شده را با مناظری زیبا و دوست داشتنی و امکانات مناسب برای بچه ها و بزرگتر‌ها فراهم آورده است.

یکی از هتل های روستای زیبای پلاتانیاس
یکی از هتل های روستای زیبای پلاتانیاس

جمیت و گستره جغرافیایی

شهرداری پلاتانیاس مساحتی بالغ بر 7000 مترمربع را پوشش می‌دهد. بر طبق آخرین سرشماری جمعیت این منطقه در سال 2000 میلادی چیزی در حدود بیش از 5000 نفر می‌باشد. این منطقه دارای 13 دهکده بزرگ و کوچک می‌باشد که همه‌ی این روستاها در ساحل شمالی منطقه چانیا در جزیره کرت گسترده شده‌اند. روستاهای جرانی، مالمه، کنتوماری وریس و سیریلی در سال 2000 زیر نظر شهرداری پلاتانیاس در‌آمدند .

روستای زیبای پلاتانیاس
روستای زیبای پلاتانیاس

پلاتانیاس را می‌توان یکی از محبوب ترین و ثروتمند‌ترین مناطق  چانیا در کرت به حساب آورد که روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *