پالئوکورا شهری زیبا در نزدیکی کرت

Loading...

پالئوکورا شهری زیبا در نزدیکی کرت

پالئوکورا در 77 کیلومتری جنوب هانیا در جنوب غربی کرت واقع شده‌است.​ و در شبه جزیره ی کوچکی به طول 400 و عرض 700 متر ساخته شده است و دارای سواحل زیادی است که در جنوب غربی کرت گسترده شده است این سواحل یک خط ساحلی دست‌نخورده را شکل می‌دهند که تا ۱۸ کیلومتر دورتر از شهر امتداد دارد.​ اين شهر در امتداد 11 کیلومتری خط ساحلی در نزدیکی دریای لیبی قرار گرفته است. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال 2001 میلادی چیزی در حدود 2213 نفر می‌باشد. اقتصاد اين شهر بر‌اساس گردشگری و کشاورزی استوار است که از محصولات کشاورزی می‌توان به کاشت گلخانه‌ای گوجه فرنگی و همچنین روغن زیتون در این شهر اشاره کرد.

لذت نوشیدن قهوه در پالئوکورا با نمای زیبا از کوهستان
لذت نوشیدن قهوه در پالئوکورا با نمای زیبا از کوهستان

همان گونه که یک عروس، با شکوه تور سفید خود را می‌گستراند، اين شهر نیز با غرور سواحل خود را به نمایش می‌گذارد. این سواحل در امتداد دریای لیبی در سمت جنوب غربی کرت امتداد می‌یابد.

معرفی تعدادی از این ​سواحل زیبا در پالئوکورا 

ساحل پاهیا آموس  ( pahia ammos) :

 ساحل ماسه‌ای طولانی با طول یک کیلومتر در ساحل غربی روستای پالئوکورا امتداد یافته است .​

ساحل زیبای آموس در پالئوکورا
ساحل زیبای آموس در پالئوکورا

 این ساحل دارای یک پرچم آبی اتحادیه اروپا می‌باشد که به این معنی است که آب تمیز است و ساحل همه شرایط لازم برای شنا کردن ایمن را دارد.

ساحل وتسالا( Votsala)

ساحل زیبای وتسالا در پالئوکورا
ساحل زیبای وتسالا در پالئوکورا

این ساحل یک ساحل سنگی در قسمت شرقی  است. ساحل در کنار خیابان اصلی قراردارد و رستوران‌های زیادی در اطراف آن وجود دارد که بعد از یک شنای حسابی می‌توانید به یکی از این رستوران‌ها رفته و یک شکم سیر غذا بخورید. ساحل وتسالا بیشتر برای کسانی است که دوست ندارند در شن و ماسه دراز بکشند به خصوص در روزهایی که دریا طوفانی می‌شود و شن‌های ساحل را به این ور و ان ور می‌برد، این‌جا دیگر از شن و ماسه خبری نیست بلکه به جای شن و ماسه شما شاهد سنگ ریزه خواهید بود.​ 

ساحل جیا لیسکاری( Gialiskari) :

ساحل جیا لیسکاری در پالئوکورا
ساحل جیا لیسکاری در پالئوکورا

در شرق روستای پالئوکورا در حدود ۴ کیلومتری آن، یک گنجینه کوچک از سواحل قرار گرفته‌اند. ​ساحل اینجا سنگ‌های بزرگی دارد .​سه ساحل در جیالیسکاری کنار یکدیگر هستند. ​دو تای آن‌ها آنیدرویی نامیده می‌شوند زیرا آن‌ها در خروجی تنگه‌ی روستای آنیدروی( Anidroi ) قرار گرفته‌اند.

سواحل گرامنو (grammeno) :

ساحل زیبای گرامنو
ساحل زیبای گرامنو

​اگر دنبال چیز خاصی می‌گردید به سمت غرب بروید در چهار کیلومتری غرب پالئوکورا سواحل گرامنو سواحلی با رستوران‌ها و میخانه‌های زیاد قرار گرفته‌اند. این ساحل ​دارای سنگ ریزه‌های کوچکی است و در غرب گسترش می‌یابد این در حالی است که در سمت شرقی یک ساحل شنی و 2-3 قلعه کوچک در میان درختان سدر در شبه جزیره گرامنو وجود دارد.

ساحل کریوس(Krios)

ساحل زیبای کریوس در پالئوکورا
ساحل زیبای کریوس در پالئوکورا

اين ساحل تقریبا در 10 کیلومتری غرب روستای پالئو‌کورا قرار گرفته است و دارای ساحل زیبایی می‌باشد، این ساحل قطعا ارزش بازدید دارد.​ بدون شک سواحل اینجا شگفت انگیز هستند و هر کدام دارای جاذبه‌ها و امکانات تفریحی خاصی می‌باشند. پس با تحقیق بیشتر می‎توانید مناسب‌ترین ساحل را انتخاب کنید و از تعطیلات‌تان لذت ببرید.

مناظر زیبا و امکانات در پالئوکورا

ماجراجویی و اکتشاف شهرک‌های ساحلی در این منطقه امکان‌پذیر می‌باشد می‌توانید در پالئوکورا به شنا کردن ماهی‌گیری‌، غواصی‌، پیاده‌روی و یا کایاک سواری بپردازید. پالئوکورا دارای موسسه تحقیقات آبزیان دریایی می‌باشد که از سال 1999 برنامه‌های اکوتوریسم را در این منطقه ترویج می‌دهد. در جنوب غربی روستای پالئوکورا عمق دریا بسیار زیاد است و در این اعماق می‌توان شاهد نهنگ‌های غول پیکر و گونه‌های مختلف دلفین‌ها بود . این ساحل با طول 18 کیلومتری خود بهترین مکان برای تفریح و سرگرمی می‌باشد و تصور کنید که در این چنین سواحلی چه کارهایی را می شود انجام داد.

کایاک سواری در پالئوکورا
کایاک سواری در پالئوکورا

ویلا‌های زيادي برای اجاره در نزدیکی پالئوکورا  وجود دارد، که کیفیت و خدمات بالایی را ارائه می‌دهند‌. منطقه اطراف اینجا یک گزینه عالی برای شما به جهت اقامت می‌باشد، زیرا شما توانایی این را دارید که به سفرهای روزانه در پالئوکورا بپردزاید.  شما در این روستا می توانید به بسیاری از رستوران‌ها و کافي‌شاپ‌ها، سینما در فضای باز، سوپر مارکت، نانوایی، مغازه‌های سوغات، بانک، دستگاه‌های خودپرداز، تاکسی، اتومبیل‌های اجاره ای و هر چیزی که برای تعطیلات شما نیاز دارید دست پیدا کنید.

دسترسی به پالئو کورا

برای رفتن به اين شهر شما می‌توانید با اتوبوس یا ماشین این کار را کنید بعد از عبور از جاده‌های ساحلی چانیا به تاوروناتیس (tavronitis) خواهید رسید. از تاوروناتیس به سمت وکولیز (Voukolies) به پیش بروید و پس از عبور کانتانوس، فلوریا، آگیا ترایدا،خود را به شهر زیبای پالئوکورا برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *