پارک گیاه شناسی کرت ؛ باغی زیبا در یونان

Loading...

پارک گیاه شناسی کرت

پارک گیاه شناسی کرت مملو از گیاهان مختلف از گل‌های رنگارنگ تا مزارع زیتون و انگور است. این مکان آب و هوایی گرم و آفتابی دارد و به دلیل مساعد بودن خاک آن گلها و درختان زیادی در این منطقه رشده کرده‌اند. این باغ زیبا در 18 کیلومتری شهر هانیا (chania) در پای کوه‌های سفید قرار گرفته است. برخی کرت را به عنوان گهواره تمدن اروپا به حساب می آورند. برای رفتن به این پارک بعد ازطی مسافتی و نرسیده به روستای روتر و قبل از روستای لکی، تابلویی وجود دارد که مسیر پارک گیاه‌ شناسی کرت را به شما نشان می‌دهد.

پارک زیبا و دوست داشتنی کرت
پارک زیبا و دوست داشتنی کرت

در ابتدای درب ورودی پارک به شما یک عصای رایگان، بطری آب و کلاه داده می شود تا راحت‌تر بتوانید از زیبایی‌های بی نظیر این پارک دیدن کنید. در صورت نیاز می توانید در کافه رستورانی که در کرت وجود دارد، انواع غذاهای فصلی را سرو کنید. غذاهایی که واقعا لذیذ و خوشمزه هستند. پارک گیاه شناسی کرت مساحتی در حدود 20 هکتار دارد. این پارک مملو از گیاهان دارویی و زینتی است که دیدن آن‌ها واقعاً لذت‌بخش می‌باشد.

برای این که از تمام زیبایی‌های پارک لذت ببرید توصیه می‌کنیم که با گام‌های آهسته در میان این باغ زیبا قدم بگذارید و درموقعیت‌های خاص این پارک زیبا بایستید و اندکی استراحت کرده و از پوشش گیاهی و جانوری بی‌نظیر این پارک نهایت لذت را ببرید. در هر فصلی از سال این پارک ویژگی‌ها و زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارد. چون تنوع گیاهی و جانوری دراین پارک زیاد بوده و همیشه مناظری زیبا برای دیدن و گشت و گذار در پارک کرت وجود خواهد داشت.

آتش‌سوزی سال 2003 در پارک گیاه شناسی کرت

در میان این همه زیبایی شما شاهد یک درخت زیتون سوخته خواهید بود که یادآور آتش‌سوزی سال 2003 است. اتفاقی که تقریبا بیشتر این پارک را به نابودی کشاند و زمانی که از این منطقه دیدن کنید، مطمنا تعجب خواهید کرد که چگونه ممکن است این پارک دوباره از نو متولد شده باشد.

پارک - باغ زیبای کرت
پارک – باغ زیبای کرت

بهترین زمان برای بازدید از کرت

هر فصلی از سال این پارک دارای پوشش گیاهی و جانوری خاصی است و منظره‌ای زیبا و دیدنی به پیش چشمان شما را به تصویر خواهد گذاشت. اگر در فصل تابستان قصد کردید که از پارک گیاه شناسی کرت دیدن کنید، بهتر است صبح زود بیدار شوید تا از گرمای شدید در طول روز در امان باشید. آب و هوای پارک دیدنی کرت بسیار مطبوع و خوشایند است. کافی است که از کرت دیدن کنید تا خودتان مشاهده کنید که درختان میوه و گیاهان زینتی و دارویی همه و همه در کنار هم در این پارک رشد می‌کنند.

منظره ای زیبا از پارک کرت
منظره ای زیبا از پارک کرت

پارک گیاهی کرت تنها پارک – باغ در اروپا است که میزبان درختان و گیاهان میوه است. همچنین این پارک به دلیل تنوع زیستی بزرگ خود در جهان  منحصر به فرد می‌باشد، بیش از 150 نوع مختلف از درختان میوه از سراسر جهان، ده‌ها گونه از گیاهان مختلف – ادویه‌جات و گیاهان دارویی و همچنین صدها گونه  از گیاهان زینتی مختلف را می‌توان در این پارک – باغ شاهد بود.

افرادی که از پارک کرت دیدن می‌کنند، یک ماجراجویی منحصر به فرد را تجربه خواهند کرد. یک ماجراجویی که حدود دو ساعت و شاید هم بیشتر طول خواهد ‌کشید و بعد از آن مسیرهای باورنکردنی زیبای طبیعی را در پیش رویتان خواهید داشت. در طول مسیرتان در حین گردش در پارک گیاه شناسی کرت گیاهان و درختان مختلفی را مشاهده خواهید کرد. چشم‌انداز سرسبز با دریاچه‌ای که در پایین پارک قرار دارد به پایان می‌رسد، که مکانی امن و رویایی برای  غازها و دیگر پرندگان آبزی ( از جمله گونه‌های نادر ) و حتی بازها در منطقه به حساب می آید.

رستوران پارک زیبا و دیدنی کرت
رستوران پارک زیبا و دیدنی کرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *