میدان سینتاگما در آتن

( 5٫00 امتیاز از 1 رای )
Loading...

میدان (قانون اساسی) سینتاگما

میدان سینتاگما یکی از جاذبه‌های گردشگری آتن و دیدنی‌های یونان است. این میدان شاید معروف‌ترین میدان یونان نباشد، اما در آتن معروف‌ترین می‌باشد. مهم نیست کجای آتن باید بروید، اگر بتوانید میدان سینتاگما را پیدا کنید می‌توانید از آنجا به راحتي راهتان را پیدا کنید.

میدان سینتاگما به عنوان یک مرکز اصلی تجاری، سیاسی و زندگی اجتماعی، مهم ترین میدان شهر و حتی کشور است. فواره و مجسمه‌های مرکزی آن به همراه ساختمان مجلس در پشت زمینه، آن را تبدیل به چشم‌اندازی قابل تشخیص کرده است.

این میدان با هتل های 5 ستاره ، مغازه و خانه ی مجلس تاریخچه‌‌ای طولانی دارد. میدان سینتاگما در بهترین حالت خود نسبت به هر زمانی است. احتمالا این میدان در اوایل دهه ی 1900، زمانی که صدای ماشین ها و اتوبوس‌ها در اطرافش نبود و درختان بلند بر آن سایه افکنده بود،در بهترین حالت خود قرار گرفته بود. اما با رونق دوباره ی ترافیک، بازگشایی متروهای جدید و حذف بیلبورد‌های چوبی که دیوارها را می پوشاند، به صورت عمارتی پنهان شده قرار گرفت که زمانی مهم‌ترین جای آتن بشمار می‌رفت. در بالای میدان دو ردیف راه پله و یک پله برقی وجود دارد که شخص را به سمت ایستگاه مترو سینتاگما هدایت می‌کند. این ایستگاه مترو یکی از زیباترین ایستگاه‌های متروی جهان می‌باشد.  

سینتاگما همچنین یک قطب مهم برای حمل و نقل و نقطه اصلی اتصال خط‌های 2 و 3 مترو شهر آتن می‌باشد. این ایستگاه مترو در زیر میدان واقع شده است.

میدان سینتاگما
میدان سینتاگما

تاریخچه‌ا‌ی کوتاه از میدان سینتاگما

میدان سینتاگما با مجاورت در کنار هتل‌ها و مغازه‌ها و ساختمان پارلمان، یک تاریخچه‌ی دراز دارد. سینتاگما خانه‌ي ساختمان پارلمان يونان است، که تقریبا سال 1842 به عنوان عمارت پادشاه اوتو و ملکه آمالیا ساخته شده بود. این ساختمان از سال 1934 جایگاه مجلس بوده است.

این میدان در ابتدای قرن نوزدهم طراحی و بنا شد. سینتاگما به معنی قانون اساسی می‌باشد. در سال 1843 بخاطر یک شورش نظامیِ مشهور، پادشاه اوتو مجبور شد تا یک ساختمان به مردم اهدا کند. به همین خاطر اين میدان به میدان سینتاگما، یعنی میدان قانون اساسی تغییر نام پیدا کرد. این ملکه آمالیا بود که فرمان ساخت فواره، و همچنین ایجاد باغ ملی را داد. فواره و باغ ملی درست سمت راست ساختمان مجلس (ساختمان پارلمان) واقع شده‌اند.

 بعد از اینکه در سال 1834 پادشاه اول یونان( اوتو ) پایتخت پادشاهی یونان را از نافلیو به آتن انتقال داد، سینتاگما در اوایل قرن 19 طراحی و ساخته شد. این میدان، یکی از دو میدان‌های اصلی شهر در کنار اومونیا (یعنی پیمان) بود .

این میدان یک تاریخ دراز و بسیار جذاب در خود نهفته است. به همين منظور برای هر روداید مهم در یونان در اين مکان مراسم‌هاي سوگواری یا جشن گرفته می‌شود. همه مردم در این میدان دور هم جمع می‌شوند. سینتاگما بعضی از بزرگترین صف آرایی‌های سیاسی را در خود برگزار کرده است که تا بحال در جهان دیده نشده است. در سال‌های 1940 اين مکان منطقه‌ی مبارزه بین کمونیست‌ها و جناح راست دولت نیز بود.

بر اساس بعضي از اطلاعات می‌توان گفت رویدادهای سوم دسامبر سینتاگما که آغاز جنگ سرد بود در همین محل روی داده است. این رویداد را می‌توان یک لحظه مهم در تاریخ سینتاگما دانست.

سینتاگما همچنین لحظات درخشانی در تاریخ خود داشته است. زمانی که حذب ارتش کشور در سال 1974 سقوط کرد، رهبر جدید یونان اولین سخنرانیش را در سینتاگما اجرا کرد.

 

سبک معماری

در بالای سینتاگما ساختمان مجلس قرار دارد. این ساختمان قبلا عمارت پادشاه بوده است که به وسیله ی پادشاه اتو ساخته شده بود. ایده‌ی اصلی شاه، قرار دادن کاخ او بر روی آکروپولیس بود اما خوشبختانه این اتفاق هیچ وقت رخ نداد. ساختار کلاسیک معماری این بنا، که به نئوکلاسیک معروف است از یونان سرچشمه گرفته است. نئوکلاسیک سبک بارز ساختمان های عمومی قدیمی، خانه‌ها و عمارت‌های آتن هستند.

دیدنی های میدان سینتاگما

به عنوان مرکز شهر، سینتاگما به جاذبه‌های زیادی نزدیک است. جاذبه‌هایی از قبیل باغ ملی، طاق هادریان، پلاکا، آکروپولیس ، معبد خدایان المپياي زئوس،

استادیوم پاناستاییک آتن، استادیومی از جنس سنگ مرمر که در قرن ششم قبل میلاد ساخته شده است.

اگر دارید به مجلس از بالای میدان سینتاگما به سمت راست نگاه می‌کنید، تراموا يا قطارهاي شهري را مي‌بينيد که می‌توانید با آن به ساحل بروید. در کنار خیابان، در مقابل ورودی باغ ملی جایی است که می‌توانید با اتوبوس برقی‌ها به  موزه ملی باستان شناسی بروید.

در پایین میدان سینتاگما کافه رستوران مک دونالد قرار دارد. این کافه رستوران در گذشته نقطه‌ی، بازدید برای مسافرانی بوده که در یونان به شرق و غرب می‌رفتند. اين مکان همچنین ابتدا خیابان امو می‌باشد که منطقه ی اصلی خرید در آتن است.

 

هتل گراند برتان
هتل گراند برتان

هتل گراند برتان در میدان سینتاگما

در سمت چپ میدان سینتاگما، هتل گراند برتان می باشد. هتلی که همانقدر که از لحاظ تاریخی چشمگیر است زیبا و مجلل نیز می‌باشد. این هتل یک مکان عالی برای قهوه خوردن در یک لابی زیبا می‌باشد. اینجا بهترین جا برای اقامت در آتن شناخته شده است. در جنگ جهانی دوم این هتل برای اقامت سران ارتش مصادره شده بود. هیتلر، گورینگ، هیملر و رومل همه در اینجا اقامت داشتند.

میدان سینتاگما محلی برای تجمع

امروزه میدان سینتاگما هنوز صحنه بزرگی برای تظاهرات‌ها و اجتماعات سیاسی است. این محل نه تنها مقصدی برای مسافران و توریست‌هاست، بلکه یک مکان ملاقات برای محلی‌ها نیز محسوب می‌شود.

این را به یاد داشته باشید که هر وقت قرار باشد یک تظاهرات علیه دولت رخ دهد، این محل جایی است که تظاهرات انجام می‌شود. مردم درست در میدان سینتاگما در مقابل ساختمان مجلس زیر گوش وزیران تظاهرات می‌کنند.

میدان سینتاگما
میدان سینتاگما

اطلاعات کاربردی سینتاگما

میدان سینتاگما یک میدان عمومی بزرگ با پیاده‌روهایی بود که درختان بر آن سایه افکنده بود و نیمکت‌ها و کافه‌های زیادی داشت. جایی که آتنی‌ها و مسافران می‌توانستند در حین راه رفتن درباره سیاست، ورزش، یا هرچیزی صحبت کنند. سینتاگما صحنه کنسرت‌های مختلف از خوانندگان معروف، جشن‌ها و شاید بزرگ‌ترین کنسرت عید سال است. مردم در آنجا گرد هم می آیند و اوقات خوشی را در کنار هم می‌گذرانند. در زمستان، هنگام کریسمس میدان با چراغ‌ها و شمع‌ها روشن و بابانوئل های مصنوعی و اسب های مینیاتوری فراوان تزئین می‌شود.

دلايل خوب بي‌شماری برای اقامت در هتل‌هاي اطراف میدان سینتاگما وجود دارد. اولین علت این است که شما می‌توانید با کمک ایستگاه مترو به راحتی از فرودگاه یا بندر به آنجا برسید. دلیل دیگر این است که اتوبوس فرودگاه ایکس 95 بیست و چهار ساعت در روز به مقصد میدان می‌رود.

هتل گراند برتان در میدان سینتاگما
هتل گراند برتان در میدان سینتاگما

هتل‌های اطراف و درون میدان سینتاگما

درکنار هتل 5 ستاره گراند برتان، دو هتل اصلی لوکس دیگر در میدان وجود دارد: هتل پلازای آتن و هتل پادشاه جورج. سینتاگما در مرز پلاکا  واقع شده است و بنابراین هر کدام از هتل هایی که در خیابان پشتی هستند نزدیک آن می‌باشند. در همان حوالی هتل‌های 3 ستاره نیز به چشم می‌خورد.

عمارت الکترا 5 ستاره در یک خیابان ساکت در پلاکا قرار دارد، فقط چند ساختمان دورتر از میدان می باشد و دارای دو استخر شنا و نماهای عالی از آکروپولیس است. هتل های دیگر در همان حوالی شامل هتل 4 ستاره ی خوب آمالیا، و هتل الکترای  4 ستاره می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *