موزه فریسیراس موزه ای خصوصی در پلاکا آتن

( 5٫00 امتیاز از 1 رای )
Loading...

موزه فریسیراس موزه ای خصوصی در پلاکا آتن

موزه فریسیراس، موزه نقاشی معاصر اروپا در یونان می‌باشد و از سال 2000 در دو ساختمان نئوکلاسیک کاملا بازسازی‌شده در پلاکا در مرکز تاریخی آتن، قرار گرفته‌است. موزه فریسیراس، میزبان مجموعه‌ای دائمی از نقاشی‌ها است. تقریبا ۳۵۰۰ نقاشی و مجسمه‌‌ی انسان در این موزه نگهداری می‌شود که توسط دو هنرمند یونانی و خارجی به هنرمندی هر چه تمام تر طراحی شده‌اند و  در ۵۰ سال گذشته در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی از هنرمندان معاصر ، به صورت انفرادی و گروهی به نمایش گذاشته شده‌اند.​ ساختمان در خیابان مونیس آستریو ۳ می‌باشد و دارای فروشگاهی از​ اشیای مختلف هنری، کتاب‌ها و جواهرات دست‌ساز می‌باشد و در آن کافه‌ای است که برای سخنرانی‌ها،  کنسرت‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موزه فریسیراس
موزه فریسیراس

در موزه فریسیراس بازدیدکنندگان می‌توانند نقاشی‌های هنرمندان معاصر یونانی و خارجی را مشاهده کنند. موزه دارای نمایشگاه‌های مختلفی است که آثار هنری متنوعی را که بخشی از مجموعه گسترده آن هستند ، به نمایش می‌گذارد و هیچ نمایشگاهی به صورت دائمی وجود ندارد.​​​

ساختمان​​ موزه فریسیراس

موزه در یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین بخش‌های آتن واقع شده‌است.​ این موزه در دو ساختمان متفاوت قرار دارد که در کنار یکدیگر قرار دارند، اولین ساختمان در سال ۱۸۶۰ ساخته شد و یکی از اولین ساختمان‌های نئوکلاسیک آتن بود.​ عناصر معماری نئوکلاسیک را هنوز می‌توان در این موزه شاهد بود. ساختمان دارای یک حیاط داخلی است که شامل یک سقف شیشه‌ای از معماری آن زمان است  که به عنوان محل نمایشگاه موزه استفاده می‌شود و در حیاط آن  یک کافه قرار گرفته است.​ ساختمان دوم نیز توسط معمار مشهور آلمانی ارنست زیلر (Ziller) در سال ۱۹۰۴ ساخته شد.​ دکوراسیون خارجی یونانی ساختمان هنوز مورد تحسین بازدید کنندگان است. هر دو ساختمان اخیرا توسط خانواده فریسیرا (Frissira) نوسازی شده‌اند.​​​

نمای بیرونی موزه فریسیراس
نمای بیرونی موزه فریسیراس

گردآورنده آثار هنری موزه فریسیراس

وکیل ولاسیس فریسیراس (Vlassis Frissiras)، مجموعه موزه فریسیراس را جمع آوری کرده‌است.​ او علاقه شدیدی به خرید آثار هنری در سال ۱۹۷۸ داشت.​‌ او بیشتر به نقاشی‌های contemorary که شکل انسان و بدن را نشان می‌داد، علاقه‌مند بود. ​در ابتدا تنها آثار هنرمندان یونانی را جمع‌آوری کرد. ​بعدها شروع به جمع‌آوری کار نقاشان خارجی مانند پیتر بلیک ، فرانک آربچ (Auerbach)، دیوید هاکنی (Hockney)، پائولو رگنی (Paola Rego)، ژان راستین (Rustin)، پت آند، والریو آدامی (Valerio Adami) ، انتونیو سگوئی (Segui)، سام ظفران Szafran و سام میمو (Sam mimo) نمود.

از نقاشی های موزه فریسیراس
از نقاشی های موزه فریسیراس

این تعداد نقاشی برای ارائه همه مجموعه در یک نمایشگاه دائمی غیرممکن است. به همین دلیل بخش‌هایی از مجموعه در نمایشگاه‌های موقت نمایش داده می‌شوند.​​​ می‌توان تکامل نقاشی مجازی در یونان و اروپا را در طول دو دهه اخیر قرن بیستم ، از طریق آثار موزه‌های فریسیراس بررسی کرد.

موزه فریسیراس
موزه فریسیراس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *