موزه تاریخی الکساندروپولیس

Loading...

موزه تاریخی الکساندرو‌پولیس

موزه تاریخی الکساندروپولیس در یکی از جدید‌ترین شهر‌های یونان، شهر الکساندرو‌پولیس (Alexandroupolis ) قرار دارد که اين شهر به عنوان شهرکی برای کارمندان فرانسوی و ترک که در شرکت راه آهن respective کار می‌کردند ساخته شد. این شهر روزگار سخت و پر آشوبی را در طول تاریخ سپری کرده است و به افتخار پادشاه الکساندر در سال 1920 به این نام نامیده شد. الکساندروپول درواقع به عنوان آخرین شهر یونان در نزدیکی مرز ترکیه می‌باشد و در کنار رودخانه‌ی اوروس (Evros) قرار گرفته است. امروزه این شهر سرشار از زندگی است و پروژه‌های بزرگی مانند موزه تاریخ طبیعی و میدان فانوس دریایی و… در این شهر اجرا شده است. موزه تاریخ شهر الکساندرو پولیس را انجمن محلی به کمک جمعی از علاقمندان به تاریخ و کلکسیون‌ تاريخي احداث کرده اند.

موزه تاریخی الکساندروپول
موزه تاریخی الکساندروپول

رويکرد موزه تاریخی الکساندرو‌پولیس

این موزه با استفاده از يک رویکرد موزه شناسی مدرن اداره می‌شود به این صورت که از ترکیبات عکاسی و مواد نمایشی، رسانه‌های تعاملی و پیش بینی‌ها برای نمایش مجموعه اسناد و آثار و منابع جمع آوری شده، استفاده می‌کند.در داخل موزه تاریخی الکساندروپول یک نقشه تعاملی قرار گرفته است که با فشار دادن دکمه‌ای روی نقشه می‌توان یک اثر تاریخی را که بر روی نقشه انتخاب کرده‌اید  مشاهده کنید و اطلاعاتی از آن اثر تاریخی در اختیار شما گذاشته می‌شود. این اطلاعات مربوط می‌شود به مکان دقیق آن اثر و همچنین همزمان چندین عکس از آن محل برای شما به نمایش گذاشته می‌شود.

موزه تاریخی الکساندروپول
موزه تاریخی الکساندروپول

در هر قسمت از این موزه صفحه نمایش هایی تعبیه شده است که آرشیوی از عکس های تاریخی و ارزشمند را برای بازدید کننده نمایش می دهد. همچنین در یک قسمتی از این موزه می توان به اسناد صوتی در مورد شهر الکساندرو پولیس گوش کرد این در حالی که همزمان بر روی صفحه نمایشی بزرگ فیلمی از تاریخ شهر الکساندروپول در حال نمایش می‌باشد.  

موزه تاریخی الکساندروپول
موزه تاریخی الکساندروپول

ساختمان موزه تاریخی الکساندروپولیس

ساختمان موزه تاریخی الکساندروپولیس در مرکز شهر واقع شده‌ است. این موزه دارای مساحتی در حدود ۷۰۰ متر مربع می‌باشد که در چهار سطح توسعه‌ داده شده است. ​در سطح اول، نمایشگاه دائمی که تاریخ شهر الکساندروپولیس را در معرض بازدید‌کنندگان قرار می دهد وجود دارد. ​موزه تاریخی الکساندروپولیس ازطریق ابزار‌های تعاملی و مدرن به معرفی  تاریخ شهر می‌پردازد همان طور که بیان کردیم شامل نمایشگر‌های تعاملی و… می‌باشد که به نمایش آثار باستانی و شور زندگی در زمان های گذشته و تاریخ این شهر می‌پردازد.

موزه تاریخی الکساندروپول
موزه تاریخی الکساندروپول

در سطح دوم، کتابخانه موزه الکساندروپولیس در زیر زمین این مجموعه واقع شده است . فعالیت‌هایی که در این موزه انجام می‌شود شامل کنفرانس‌های روز، نمایشگاه‌های موقت، سخنراني‌ها‌، برنامه‌های آموزشی‌، رویداد‌های فرهنگی و تورهای تاریخی و فرهنگی را در یونان و خارج از آن سازماندهی می‌کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *