فرودگاه بین‌المللی کفالونیا يونان

( 5٫00 امتیاز از 1 رای )
Loading...

مقدمه‌ای درباره‌ی کفالونیا

کفالونیا (یا سفالونیا) یکی از بزرگترین جزایر یونانی، پر از جنگل‌های پوشیده از کاج و دره‌های سرسبز مي‌باشد که طبیعتاً فرودگاه بین‌المللی کفالونیا در آن‌جا واقع است. در گذشته این جزیره به کشاورزی وابسته بود، ولی بعد از موفقیت کاپیتان کورلی ماندولین در سال 2001، گردشگری به مهمترین درجه اهمیت خود در کفالونیا رسید. تقریبا تمام شهرها و روستاهای جزیره توسط زلزله در سال 1953 تخریب شدند و به ندرت می‌توان آثار معماری تاریخی را دید. روستای فیسکاردو یک استثنا می‌باشد که به نحوی جان سالم به در برد! فرودگاه بین‌المللی کفالونیا در 9 کیلومتری جنوب آرگوستولی، پایتخت جزیره قرار دارد.

ساحل زیبای جزیره کفالونیای یونان
ساحل زیبای جزیره کفالونیای یونان

کفالونیا بزرگترین جزیره یونان است و دارای یک فرودگاه بزرگ است که تقریبا 400,000 مسافر در سال جابه‌جا می‌کند. فرودگاه بین‌المللی کفالونیا در سال 1971 تاسیس شد و آغاز به کار کرد. این فرودگاه دارای مساحت 820 هزار مربعی از زمین شهرداری فعلی است و در نه کیلومتری آرگوستولی ساخته شده است. به این صورت فرودگاه بین‌المللی کفالونیا، خدمات و تسهیلات هوایی سطح بالایی را به میزان تحسین برانگیزی ارائه نموده و تعداد پرواز هواپیماها و جابه‌جایی مسافران را به طور تصاعدی افزایش داده است.

ویژگی‌های فرودگاه

این فرودگاه مجهز به ساختمان مدرن و کاملا مجهزی است. ساختمان‌های آن 4500 متر مربع مساحت داشته و دارای یک باند با ابعاد 2440 در 45 متر که تقریبا برای هر هواپیمایی مناسب است؛ همچنین نشانه‌گذاری روشن، کمک‌های نوری و تجهیزات ناوبری نیز دارد. دارای 23 هزار متر مربع پارکینگ برای هواپیماهای مختلف است و برای پارکینگ هواپیماهای کوچک نیز یک  محوطه به مساحت 3500 متر مربعی دارد.

نمایی از ورودی فرودگاه بین‌المللی کفالونیا
نمایی از ورودی فرودگاه بین‌المللی کفالونیا

فرودگاه به طور روزانه پروازهای زیادی (از طریق شرکت ایرلاین المپیک) از آتن داشته و هواپیماها را به سرتاسر جهان می‌فرستد. زمان پرواز از آتن تنها 45 دقیقه است. شما می‌توانید از هر یک از فرودگاه‌های بزرگ بریتانیا به فرودگاه کفالونیا پرواز کنید و معمولا پرواز در سه‌شنبه­‌ها، پنج‌شنبه‌­ها، شنبه­‌ها یا یکشنبه­‌ها انجام می‌شود. فرودگاه تنها دارای یک ترمینال است که برای خروج و ورود از آن استفاده می‌شود و البته در تابستان شلوغ‌ترین زمان پرواز است که پروازهای چارتر دو یا سه بار در روز به آنجا می‌رسند.

نمایی هوایی از باند فرودگاه بین‌المللی کفالونیا
نمایی هوایی از باند فرودگاه بین‌المللی کفالونیا

ساختمان برج مراقبت با کلیه سیستم‌های الكترونیكی و مخابراتی ضروری مدرن مجهز شده است. امروزه ایستگاه آتش‌نشانی آن الزامات کامل را داشته و بسیار مدرن است. همچنین، یک برنامه‌ی بلند مدت در دست اقدام است تا کارهای بهبودی و مرمت در تمام زیرساخت‌ها، عملکرد، ایمنی و ظاهر فرودگاه بین‌المللی کفالونیا انجام شود و این فرودگاه بیش از پیش در سطح جهان مشهور و معتبر گردد و پذیرای مسافران بیشتری از سرتاسر این کره خاکی باشد.

اطلاعات سفر در مورد فرودگاه بین‌المللی کفالونیا

فرودگاه بین المللی کفالونیا در منطقه اسووروناتا و در 9 کیلومتری شهر آرگوستولی، مرکز این جزیره، واقع شده است. زمان انتقال بین فرودگاه و آرگوستولی تنها چند دقیقه با ماشین است؛ اما به دلیل اندازه بزرگ جزیره کفالونیا (بزرگترین جزیره در بین جزایر یونانی)، برخی از استراحتگاه‌ها یا روستاها تا بیش از 50 کیلومتر از فرودگاه فاصله دارند و زمان نقل و انتقال بین آنها و فرودگاه متغیر است.

ماشین‌های اجاره‌ای برای رفاه حال مسافران
ماشین‌های اجاره‌ای برای رفاه حال مسافران

اتوبوس‌های عمومی از فرودگاه خدمات‌دهی ندارند، اما اتومبیل‌ها را می‌توان در آنجا اجاره کرد و تاکسی‌ها در انتظار خروج جمعیت بازدیدکنندگان و توریست‌ها هستند تا آن‌ها را به مقصد موردنظرشان برسانند. بسیاری از هتل‌ها و اتاق‌ها (یا آپارتمان‌ها) دارای مینی‌بوس‌های اختصاصی هستند تا مسافران را از فرودگاه به مکان‌های خودشان برسانند.

در سال 2012 اعلام شد که ایزی‌جت نیز در ماه‌های شلوغ سال به کفالونیا پرواز خواهد داشت (آوریل تا اکتبر). آنها اکنون دو بار در هفته از لندن به کفالونیا پرواز دارند و همچنین از ماه ژوئیه تا سپتامبر، پروازهای اضافی دیگری را از میلان به کفالونیا خواهند داشت.

امکانات فرودگاه

  • اینترنت بی سیم
  • پارکینگ
  • رستوران
  • بانک
  • ترانسفر فرودگاهی
  • خدمات پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *